ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE

Napisz lub zadzwoń do nas

JABŁKA

Jabłko to jeden z najbardziej popularnych owoców uprawianych w Polsce. Na świecie wyróżnia się aż 10 tysięcy odmian. W naszym kraju można znaleźć około 250 z nich. Jabłka mogą charakteryzować się różną wielkością, barwą, soczystością i smakiem oraz mogą mieć różne pochodzenie obejmujące zarówno odmiany dzikie jak i specjalnie wyselekcjonowane – hodowane celem wyodrębnienia tych najbardziej oczekiwanych przez konsumentów. Jabłka są spożywane najczęściej w postaci świeżej lub przetworów – głównie soków.

Polska jest trzecim największym eksporterem jabłek na świecie (po Chinach i USA) oraz drugim największym producentem zagęszczonego soku jabłkowego (po Chinach).

W naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz odmian krajowych takich jak Red Prince, Jonagored , Idared, Najdared, Red Boscoop, Szampion, Gloster, Golden Delicious, Gala, Lobo, Cortland, Ligol. W portfolio mamy również jabłka z importu.

GRUSZKI

W Polsce gruszki to zaraz po jabłkach najpopularniejsze owoce. Uprawiane są w niemalże każdym przydomowym sadzie. W zależności od terminu ich dojrzewania, można podzielić je na odmiany letnie, jesienne, jak również zimowe. Najbardziej popularne i cieszące są uznaniem są gruszki jesienne, które są twarde, mięsiste i smaczne. Nadają się do bezpośredniego spożycia, jak również do przetworów.

W naszej ofercie posiadamy najpopularniejsze odmiany gruszek krajowych takie jak: Konferencja, Lukasówka, Komisówka. W portfolio mamy również gruszki z importu.

OGÓRKI

Ogórki to polska specjalność. Z danych Eurostatu wynika, że Polska nieprzerwanie od 2000 roku jest niedoścignionym liderem wśród krajów UE w produkcji ogórków. Polacy jedzą bardzo dużo ogórków. Uprawiamy ich w Polsce prawie 20 tys. hektarów. W naszym kraju przetwarza się ponad 90% zbiorów ogórka. A do przetworów najlepiej nadają się ogórki polowe z drugiej połowy sezonu.

Ogórki zawierają niewiele substancji odżywczych – 95 proc. to woda. Zawierają jednak sporo soli mineralnych – a więc związków chemicznych, które korzystnie wpływają na nasz organizm.

W naszej ofercie posiadamy krajowe ogórki gruntowe jak i szklarniowe. W portfolio mamy również ogórki z importu.

POMIDORY

Z punktu widzenia botaniki pomidor jest mięsistą jagodą, a więc niewątpliwie owocem. Jednak z uwagi na niską zawartość cukru i charakter zastosowania, oficjalnie zalicza się go do warzyw. Bez względu na klasyfikację, pomidor jest pyszny i daje nieskończenie wiele możliwości wykorzystania w kuchni.

Odmian pomidorów jest kilkaset – występują one w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. Do najpopularniejszych należą pomidory malinowe, np. Tomimaru Muchoo (charakteryzują się cienką skórką, różowym kolorem i okrągłym kształtem), zielone (są to po prostu niedojrzałe pomidory czerwone), tygrysie (mają nieregularne wzory i przypominają umarszczenie tygrysa lub zebry), żółte, czerwone i pomarańczowe (mają delikatną strukturę oraz słodki smak), daktylowe (jędrne i twarde o wydłużonym kształcie), a także koktajlowe – cherry lub belido (małe, czerwone i słodkie).

W naszej ofercie posiadamy głównie pomidory czerwone (odmiana: AMIRO – owoc: 140–170g) oraz malinowe (odmiana: TOMIMARU MUCHOO – owoc: 160–180g). Pomidory sortowane są w 10 odcieniach wybarwienia oraz 4 klasach wielkości: A (MM) – 47-57 mm, B (M) – 57-67 mm, BB (G) – 67-82 mm, BBB (GG) – 82-102 mm. Dodatkowo możemy zaoferować pomidory na gałązce, pomidory koktajlowe oraz daktylowe. W portfolio mamy również pomidory z importu.

Kontakt

Adres

ul. Puławska 27,
05-532 Baniocha

Telefon

+48 502 645 360

E-mail

office@orzelpolska.com